* Ana SayfaMBAPersonel SeçmeMeslek SeçimiDanışmanlıkEğitimlerBasında MBAReferanslarİletişim
* * *
MBA Danışmanlık kurumsal ve bireysel gelişim ihtiyaçlarınızı analiz etmek ve bu ihtiyaçları gidermek üzere profesyonel çözümler sunuyor...

Personel Seçme ve Yerleştirme Faaliyetlerimiz

Personel Seçme

Başarılı kurumların ortak özelliği, üretken insanlarla çalışmalarıdır. Kurumun verimini arttırmak, nitelikli insanların sayısını arttırmaktan geçer. Çalışanların niteliği ise doğru işe doğru kişiyi seçmekten başlar. Doğru işe doğru kişiyi seçmek:

Personel Seçme Verimi yükseltir,
* İşten ayrılma oranını düşürür,
* Çalışanların iş doyumunu etkiler,
* Devamsızlığı azaltır,
* * Oryantasyon ve eğitim masraflarını düşürür,
* Çalışanlar arasında sinerji yaratır,
* Kişilerin güçlü yönlerini ortaya çıkarır,
* Zihinsel katma değeri arttır.

Niçin BU HİZMETİ Biz Yapalım ?

Personel Seçme

Günümüz iş dünyası REKABET, YÜKSEK KONSANTRASYON ve VERİMLİLİK gerektirmektedir. İşletmeler kendi asıl faaliyetleri dışındaki her türlü işleri uzman dış kaynaklara yönlendirme (Out-Sourcing) yoluna gitmektedir. Böylece zaman ve maliyet tasarrufu sağlayarak verimliliklerini arttırmaktadırlar.

Klasik yöntemlerle firmaların verdikleri personel ilanlarına gelen başvurular, şahsi başvuru, posta, faks ve e-mail aracılığıyla yapılabilir. Bu başvurular hangi kanaldan gelmiş olursa olsun; bu başvuruları ayıklamak, incelemek ve karar vermek her zaman uzun bir süreçtir. MBA Danışmanlık sizin adınıza bu süreci etkili bir şekilde çözer. Bunun için Bursa’nın ilk ve tek kariyer sitesi olan www.bursakariyer.net faaliyete geçirilmiş ve hizmet sunmaya başlamıştır. Bu konu ile ilgili yanınızda en büyük destekçiniz olacaktır.

Avantajı nedir?

Personel Seçme

İnsan kaynakları, seçme ve yerleştirme hizmeti veren danışmanlık firmaları, konularında uzman firmalardır. Temel faaliyet alanları olan bu konuda gelişmiş olan yetkinliklerini kullanarak adaylar arsında sizin için doğruyu bulma şansı çok daha fazladır.

MBA Danışmanlık, konusunda uzman olan profesyonellere geniş aday havuzundan eleme yaparak adaylara ulaşıyor, gerekli görüşme, referans kontrolü yaparak sizin için finalist adayları belirliyor. Sizde finalist adaylar arasından seçim yaparak güven ve hizmet kalitesinin rahatlığını yaşıyorsunuz. Bu sayede hem zaman tasarrufu hem de maliyet tasarrufu sağlayarak işin keyifli hale gelmesini sağlıyoruz. Bütün bu çalışmaların her zaman gizlilik içerisinde olması gerekliliğinin bilincinde olduğumuzdan hem firma, hem de adaylar açısından sır saklamanın önemini bilerek hareket ediyoruz.

İşlem nasıl yürütülmektedir?

Firma Talebinin Personel Talep Formu ile Alınması: Bu aşama, ihtiyaç duyduğunuz çalışan profilinin genel hatları ile belirlenmesini sağlıyor.

Aranan Bilgi ve Beceri ve Yetkinliklerin Belirlenmesi: Personel talep formunun elimize ulaşması ile birlikte MBA Danışmanlık profesyonelleri sizinle temasa geçiyor. Böylece firma kültürünüzü daha yakından tanıma ve beklentilerinizi daha iyi anlayabilme fırsatını buluyoruz.

Aday Havuzunun Oluşturulması: MBA Danışmanlık çalışanları bu aşamada geniş veri tabanını (Eleman Bilgi Bankası) ve gerekli gördükleri diğer kaynakları kullanarak, beklentilerinizi karşılayacağını düşündükleri adaylardan size özel bir havuz oluşturuyorlar.

Mülakatlar: Beklentiniz olan temel beceriler ve yetkinleri belirlemek ve adayın firma kültürünüze uyum derecesini anlayabilmek için, çeşitli mülakat teknikleri (İstenirse yazılı test veya psikometrik test) kullanarak finalist adaylar belirleniyor.

Finalist Adayların Belirlenmesi: Yapılan ön elemeler ve mülakatların sonucunda beklentilerinize ve firma kültürünüze en çok uyan, ancak birbirlerine göre bazı pozitif farklılıklara sahip adaylardan sizlerin görüşeceği finalist adaylar belirleniyor.

Finalist Adayların Firmanıza Teklifi: Profesyonellerimiz tarafından uygun bulunan finalist adaylar, şirketimizdeki muhatabınızdan alacağınız detaylı açıklama ile birlikte sizlere tanıtılıyor.

Görüşme sonrasında, mevcut kadro için uygun bulunan adaylara, şirket yetkilisi ile beraber işin genel şartları anlatılarak iş teklifi yapılıyor. İşi kabul eden adaya firma tarafından yasal işlemler tamamlanarak işbaşı yaptırılıyor.


*

 *IsGuvenligiUzmani.com.tr

*


*

 *Site içinde arama
Anahtar sözcük girin:

 *İş Kurumu Kanunu Gereğince!

4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu Gereğince İş Arayanlardan Ücret Alınması Yasaktır!.

Şikayetleriniz İçin Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğüne Başvurabilirsiniz.

Adres:Türkiye İş Kurumu-Bursa İl Müdürlüğü
Üçevler Mahallesi, Esra S No:1, 16120 Nilüfer/Bursa

Tel:0224 225 15 15*
Ana SayfaMBAPersonel SeçmeMeslek SeçimiDanışmanlıkEğitimlerBasında MBAReferanslarİletişim

MBA Danışmanlık
Adres: Kırcaali Mah. Kayalı Sok. (Medicalpark Hastanesi Acil Giriş Karşısı) Onurtaş İş Merkezi, Kat:1 No:1, Fomara / Bursa
Tel: (+90) 224 252 41 33
Fax: (+90) 224 252 09 88
E-Posta: bilgi@mbadanismanlik.com

Yakamoz Yazılım

Site Tasarım:Yakamoz Yazılım
Her hakkı saklıdır. © 2004