* Ana SayfaMBAPersonel SeçmeMeslek SeçimiDanışmanlıkEğitimlerBasında MBAReferanslarİletişim
* * *
MBA Danışmanlık kurumsal ve bireysel gelişim ihtiyaçlarınızı analiz etmek ve bu ihtiyaçları gidermek üzere profesyonel çözümler sunuyor...


İşlem nasıl yürütülmektedir?

Bakıcı

Çocuk Bakıcısı veya diğer taleplerin Talep Formu ile Alınması: Bu aşama, ihtiyaç duyulan bakıcı yada aile için çalışan profilinin genel ayrıntılarıyla belirlenmesini sağlıyor.

Aranan Bilgi, Beceri ve Yetkinliklerin Belirlenmesi: Talebin doldurulmasıyla birlikte MAVİ-MBA Danışmanlık profesyonelleri sizinle temasa geçiyor. Böylece sizi daha yakından tanıma ve beklentilerinizi daha iyi anlayabilme fırsatını buluyoruz.

Adayların belirlenmesi: MAVİ-MBA Danışmanlık çalışanları bu aşamada geniş veri tabanını (Eleman Bilgi Bankası) ve gerekli gördükleri diğer kaynakları kullanarak, beklentilerinizi karşılayacağını düşündükleri adaylardan sizin belirttiğiniz özelliklere uygun adayları belirliyorlar.

Görüşme: Beklentinizi karşılayabileceğine inanılan adaylarla sizler arasında gerekli randevu ve organizasyon yapılarak MAVİ-MBA 'nin bürosunda bizim gözetimimizde görüşmeye alınıyorsunuz.

Görüşme sonrasında taraflar şartları ve beklentileri birbirine uygunsa ve anlaşma sağlanmış ise aile ve çalışacak kişiye genel çalışma şartları anlatılarak, çalışan adaya aile tarafından yasal işlemler tamamlanarak işbaşı yaptırılıyor.

Bakıcı

1) Çocuk Bakıcısı Hizmeti:

Çalışan ailelerde çocuk büyütmek büyük bir problem olmaktadır. Özellikle aile büyüklerinden uzak olan çekirdek ailelerde çocuğun doğumuyla beraber bakım için kimlere emanet edileceği konusu hep endişe vericidir.

0- 6 yaş dönemi yaşamın temel taşıdır. Bu yaşlarda kazanılan davranışlar yetişkin dönemindeki bireyin kişilik yapısını, tavır alışkanlık ve değer yargılarını büyük ölçüde biçimlendirir.

Amacımız: Uzman ekibimiz rehberliğinde yönlendirdiğimiz bakıcı anneler ile sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine katkıda bulunmaktır. Yöntemimiz: MAVİ-MBA' ya başvuran bakıcı anne adaylarından, görüşmeler birebir yapıldıktan sonra en az bir referans, sağlık raporu, sabıka kaydı, ikametgah, nüfus cüzdan örneği gibi belgeler istenir. Bakıcı anne adaylarının seçiminde daha önce bu işi yapmış olması veya çocuk bakımı ile ilgili eğitim almış olması aranılan en önemli niteliklerdir. Bunun yanında personel seçimi ile ilgili diğer kriterler de göz önünde bulundurulur.

Bakıcı

  • MAVİ-MBA tarafından değerlendirmeler sonucunda olumlu bulunan adaylar, bakıcı anne arayan aileler ile buluşturulur.
  • Görüşme sonrasında aile tarafından olumlu bulunup, işe başlanmasına karar verilen bakıcı anneye ailenin talep etmesi durumunda klinik psikolog tarafından kişilik testi yaptırılır.
  • Bakıcı anneler göreve başladıktan sonra içinde bulundukları ortamla ilgili gerek görülmesi durumunda zaman zaman hizmet içi eğitime alınır.
  • Aile, bakıcı anne ile çalıştıkları süre içinde çocuğun yetiştirilmesi ile ilgili sorunları paylaşmada MAVİ-MBA ile işbirliği içinde olurlar.

2) Evde veya hastanede hemşire ve hasta bakıcı hizmeti:

Konusunda deneyimli hemşirelerle hedefimiz özenli bakım ve şefkate her zamankinden daha çok gereksinim duyulan yaşlılık ve hastalık dönemlerinde ilgi ve sevgiyi hizmetle bütünleştirerek sunmaktır. Bilinçli bakım ve ilgi ile psikolojik ve bedensel iyileşme hızlanacak hastanız kontrol altında sağlığına kavuşacaktır.

a) Evde hemşirelik hizmeti:

  • Hastanede başlamış tedavinin evde sürdürülmesi
  • Hastanede cerrahi veya dahili tedavi uygulanmış hastanın hastanede kalış süresinin doktor onayı ile kısa tutularak , aynı standartların evde sürdürülmesi amacını taşır.
  • Bu hizmet evde hemşire ve hastabakıcı viziteleri ile gerçekleşir.

b) Evde kronik hasta takibi:

  • Kanser, felç gibi uzun süreli bakım ve tedavi gerektiren hastalara aralıklı veya sürekli olarak hemşire ve hastabakıcı desteği sağlanır.

Bakıcı

c) Evde hastabakıcı hizmeti:

Genellikle klinik durumu bozuk uzun süreli bakım gerektiren hastalara, hastabakıcı hizmeti desteği sağlanır. Bu hizmetler talebe göre yatılı, gündüzlü veya part-time olarak karşılanır.

3) Eve yardımcı hizmetli:

Ev işlerine yardımcı bayan seçiminde de MAVİ-MBA 'nın personel seçiminde aradığı kriterler göz önünde bulundurularak Bu konuda deneyimli olan elemanları talep sahipleri ile görüştürerek en uyun elemanın seçiminde danışmanlık desteği verilmektedir.

4) Çiftliklere & Villalara yardımcı aile hizmeti:

Gelen talep doğrultusunda villa veya çiftliğin özellikleri, iş beklentileri ve aranılan niteliklere göre yatılı aile hizmeti desteği sağlanır.

*

 *IsGuvenligiUzmani.com.tr

*


*

 *Site içinde arama
Anahtar sözcük girin:

 *İş Kurumu Kanunu Gereğince!

4904 Sayılı Türkiye İş Kurumu Kanunu Gereğince İş Arayanlardan Ücret Alınması Yasaktır!.

Şikayetleriniz İçin Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğüne Başvurabilirsiniz.

Adres:Türkiye İş Kurumu-Bursa İl Müdürlüğü
Üçevler Mahallesi, Esra S No:1, 16120 Nilüfer/Bursa

Tel:0224 225 15 15*
Ana SayfaMBAPersonel SeçmeMeslek SeçimiDanışmanlıkEğitimlerBasında MBAReferanslarİletişim

MBA Danışmanlık
Adres: Kırcaali Mah. Kayalı Sok. (Medicalpark Hastanesi Acil Giriş Karşısı) Onurtaş İş Merkezi, Kat:1 No:1, Fomara / Bursa
Tel: (+90) 224 252 41 33
Fax: (+90) 224 252 09 88
E-Posta: bilgi@mbadanismanlik.com

Yakamoz Yazılım

Site Tasarım:Yakamoz Yazılım
Her hakkı saklıdır. © 2004